fbpx
İçeriğe geç Kenar çubuğuna atla Alt bilgiye atla

Kalp Kapak Hastalıklarında Minimal İnvazif (Kapalı) Çözümler

Kalp kapak hastalarının ameliyatlarını cerrahlarına danışarak planlamaları önemlidir. Ameliyat şekli, hastaların kapak hastalığı, anatomik özellikleri ve ek hastalıkları dikkate alınarak belirlenir.

Eğer kapak ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, genel olarak üç seçeneğiniz vardır: açık cerrahi, endoskopik cerrahi ve robotik cerrahi.

1️⃣ Endoskopik Cerrahi: Kapalı bir yöntemdir, göğüs önden açılmaz. Ancak hastanın bu yönteme uygunluğu, konusunda deneyimli bir kalp cerrahı tarafından değerlendirilmelidir.

2️⃣ Robotik Cerrahi: Yine kapalı bir yöntemdir ve robotun kullanıldığı özel bir cerrahi tekniğidir.

ℹ️ Minimal İnvazif Ameliyatların Birçok Avantajı Bulunur:

➜ Küçük kesilerle gerçekleştirilen bu ameliyatlarda kanama miktarı ve kan ihtiyacı daha azdır.
➜ Daha hızlı bir iyileşme süreci geçirmelerine olanak tanır.
➜ Yoğun bakım ve hastanede yatış süreleri önemli ölçüde kısadır.
➜ Ameliyat sonrası hastaların daha az ağrı hissetmelerine ve daha hızlı günlük yaşamlarına dönmelerine yardımcı olur.
➜ Kozmetik açıdan da avantaj sağlar.

Minimal invazif ve robotik cerrahi farklı uzmanlık alanlarına sahiptir. Ameliyatınızın kapalı olmasını tercih ettiğinizde bile, bu alanda deneyimli bir kalp cerrahına danışmanız önemlidir.

Kalp ameliyatlarındaki uzmanlığımız, yüksek başarı oranlarımız ve uluslararası kalite standartlarına uygun hizmetlerimizle hastalarımıza yüksek düzeyde konfor sunuyoruz.

Kalp ameliyatları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek, ikinci bir uzman görüşü almak veya randevu oluşturmak için benimle 0553 622 38 78 numaralı telefonum üzerinden iletişime geçebilir, gelişmeler için Instagram hesabımızı takip edebilir veya diğer yazılarımıza blog sayfamızdan ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Yorum bırakın