İçeriğe geç Alt bilgiye atla
Prof.Dr. Burak Onan

Açık Kalp Cerrahisi

Açık Kalp Cerrahisi

Klasik cerrahi insizyon ile göğüs kemiğinin orta hattan yeteri kadar açılarak yapıldığı en yaygın cerrahi yaklaşımdır. Bu teknik ile her türlü kalp ve büyük damar ameliyatı güvenle yapılabilir. Yeterli cerrahi alan sağlanarak yıllardır yapılan güvenli bir ameliyat seçeneğidir.

Özel ve teknik olarak karmaşık ameliyatların bu cerrahi yaklaşım ile yapıldığını unutmayınız. Cerrahınızın yapacağı “size özel ameliyat tekniği” için bu yaklaşımı neden önerdiğini sizinle paylaşacağını unutmayınız. Son kararı elbette siz vereceksiniz, ancak fayda-zarar ilişkisinde kendi faydanıza tercih yapmalısınız.

Avantajları Nelerdir?

Bu tekniğin esas avantajı cerrahın tüm operasyon bölgesine hâkim olması ve kompleks ameliyatların gerçekleştirebilmesi olarak özetlenebilir. Ameliyatınız en güvenli ve çabuk bir şekilde gerçekleştirilir. Bu yaklaşımın bazı özel durumlarda diğer tekniklere özellikle tercih edileceğini unutmayınız.

Ameliyat Olduktan Sonra?

Bu teknik ile ameliyat olduğunuzda bilmeniz gereken kritik nokta göğüs kemiğinizin kaynamasının belirli bir zaman alacağıdır. İyileşme döneminde dikkat edilecek hususların size özel olarak anlatılacağını unutmayınız. Cerrahınız sizin yanınızda ve en iyi şekilde tedavinizi üstlenecektir.