fbpx
İçeriğe geç Kenar çubuğuna atla Alt bilgiye atla

2023 Yılında En Çok Yaptığımız Kalp Ameliyatları

2023 yılında yaptığımız en sık ameliyatları sizlerle paylaşıyoruz. Yakın zamanda bu ameliyatları gerektiren hastalıklar ve tedavi süreçleri hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

  1. Endoskopik ve Robotik Kalp Ameliyatları
  2. Koroner Bypass Ameliyatı
  3. Mitral Kapak Tamiri veya Değişimi Ameliyatı
  4. Aort Ameliyatı

Endoskopik ve Robotik Kalp Ameliyatları

Kliniğimizde, minimal invazif yöntemlerle gerçekleştirdiğimiz endoskopik ve robotik kalp ameliyatları, hastalarımıza hızlı iyileşme ve konfor sağlamaktadır. Bypass, mitral kapak, ASD kapatılması ve tümör çıkartılması gibi birçok ameliyatı başarıyla uygulayabiliyoruz. Bilgi sahibi hastaların talepleri arttıkça, bu yöntemlere başvuran kişi sayısında artış yaşanmaktadır. Ameliyat seçenekleri hakkında detaylı bilgi için cerrahınızla tüm detayları görüşmeyi unutmayın.

Koroner Bypass Ameliyatı

Kalp cerrahlarının en sık uyguladığı ameliyatlar arasında yer alan koroner bypass, kalbi besleyen damarlardaki darlıkların düzeltilmesi amacıyla uygulanır. Geleneksel yöntemlerden farklı olarak kişiye özel stratejilerle uzun dönemde en fazla fayda sağlamayı hedefler.

Mitral Kapak Tamiri veya Değişimi Ameliyatı

Mitral kapak hastalıklarında, mümkünse tamir yöntemi tercih edilir. Tüm hastaların tamir açısından değerlendirilmesi çok önemlidir. Mümkün olmayan durumlarda kapak değişimi sağlıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Nefes darlığı ve çabuk yorulma şikayeti olan hastalarda kardiyoloji muayenesi bu hastalıkların saptanmasında çok önemlidir.

Aort Ameliyatı

Aort hastalıkları sıklıkla şikayeti olmayan hastalarda tesadüfen saptanır. Başka sebeple ya da check-up sırasında ortaya çıkabilir. Ameliyat kararı genellikle anevrizma dediğimiz damarın genişlediği durumlarda alınabilir. Anevrizma tanısı kondu ise mutlaka bir kalp cerrahına ulaşmanız gerekir.

Tüm bu hastalıkların tanı ve tedavisi tecrübeli merkezlerde alanında uzman kardiyologlar ve kalp cerrahları tarafından yapılır. Düzenli takip, tedavinin zamanlaması ve geç kalınmaması açısından önemlidir.

Kalp tümörleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek, ikinci bir uzman görüşü almak veya randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilir, gelişmeler için Instagram hesabımızı takip edebilir veya diğer yazılarımıza blog sayfamızdan ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın