fbpx
İçeriğe geç Kenar çubuğuna atla Alt bilgiye atla

Endoskopik ve Robotik Kalp Cerrahisi Nedir?

Teknoloji ilerledikçe, kalp ameliyatlarında büyük gelişmeler yaşanıyor. Artık bazı ameliyatlar küçük kesilerle endoskopik veya robotik kalp cerrahisi yöntemiyle gerçekleştirilebiliyor. Ameliyatınızın bu modern yöntemlerle yapılacağına karar vermek için doğru bilgilere sahip olmalı ve bu konularda deneyimli kalp cerrahlarına ulaşmalısınız.

Bu teknikleri uygulamayan cerrahlardan alınacak bilgiler karar verme aşamasında sağlıklı olmayabilir. Her iki yöntemin cerrahi açıdan riskinin benzer olduğu göz önüne alındığında doğru bilgiye ulaşmak, ameliyat sonrası döneminizin rahat ve konforlu geçmesi açısından çok faydalı olacaktır ve hayat kaliteniz için çok kritiktir. Unutulmamalıdır ki, bu ameliyatlar kişinin mental, fiziki ve ruhsal durumu için maksimum faydayı sunar.

Robotik cerrahi göreceli olarak daha az sayıda kalp cerrahı tarafından yapıldığı için hastalarımızın robotik kalp cerrahlarına özellikle ulaşmaları gerekir. İlgi alanı ve tecrübesi robotik cerrahi olan kalp cerrahları sizin hastalığınıza uygun cerrahi yaklaşımı size sunacaktır. Bu ameliyatınızın kapalı ya da robotik olup olmayacağını bilgisine ulaşmanızı sağlayacaklardır.

Endoskopik ve robotik kalp cerrahisi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek veya ikinci bir uzman görüşü almak için benimle 0553 622 38 78 numaralı telefonum üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Randevu oluşturmak için asistanımızı  0542 473 51 15 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca, adres ve iletişim için Google Haritalar sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Kalp hastalıkları ve tedavi yöntemleriyle ilgili merak ettiğiniz diğer konular için blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın